Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.

O firmie

cownia Rysunku Odręcznego Elipsa oferuje lekcje rysunku architektonicznego, przygotowujące do egzaminów na kierunki Architektura i Urbanistyka, Architektura Krajobrazu oraz Architektura Wnętrz i Sztuka Ogrodowa.
Zajęcia prowadzą projektanci, czynni zawodowo architekci z doświadczeniem branżowym i naukowym. Systematyka tematów jest ściśle podporządkowana zagadnieniom związanym z architekturą i projektowaniem, oraz rysunkiem wymaganym przy egzaminach na uczelnie wyższe o profilu architektonicznym. Wykładowcy zmieniają się oraz posiadają odpowiednią do danego kierunku, podobną manierę rysunku, dzięki temu kursant nie otrzymuje sprzecznych informacji n.t. realizowanej pracy.
Nauka odbywa się w profesjonalnie wyposażonej Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa przy ul. Krowoderskiej 6/14 w Krakowie, w całości przeznaczonej na cele projektowe i dydaktyczne.
Zajęcia mają charakter indywidualny, dzięki czemu istnieje możliwość rozpoczęcia nauki nawet w trakcie trwania kursu w ciągu całego roku.
Grupa podzielona jest na początkującą i zaawansowaną, a także na grupy dopasowane do wybranego kierunku studiów. Tak aby w pewny sposób można było kontrolować przebieg postępów i zaawansowania w pracy ucznia. W czasie formowania się grupy liczebność może być większa.
Kurs przyjmuje uczniów gimnazjów, liceów (klasy od 1 do 3), studentów i osoby zainteresowane rysunkiem hobbystycznie.
Grupy liczą od 5 do 15 osób i tworzone są w oparciu o potrzeby uczestników oraz poziom zaawansowania warsztatu rysunkowego. Na zajęciach zawsze są wykładowcy.
Praca jest systematycznie monitorowana poprzez czynny kontakt z uczniem, a także tzw. dostęp on-line do materiałów na stronie www, która to opcja jest rozwiązaniem autorskim wprowadzonym pierwszy raz przez kurs rysunku Elipsa w 2006 roku.
W programie staramy się zaszczepić pasję do rysunku, który jest nie tylko podstawą umiejętności projektanta i celem egzaminu, ale również sposobem na życie oraz formą rozwoju własnej osobowości.
Rysunek odręczny uczy analizy tematu, pozwala przedstawiać swoje wizje oraz koncepcje, aby w niebanalny sposób oddać efekt pracy na papier.

Program kursu Elipsa:

Pracę zaczynamy od zasad perspektywy, zasad szkicu odręcznego, konstrukcji i modelowania brył prostych (sześcian, ośmiobok, stożek, walec, ostrosłup, graniastosłup, prostopadłościan) i proporcji ludzkich.
Uczymy rysunku martwych natur oraz martwych natur z wyobraźni, przechodząc do bardziej zaawansowanych tematów dotyczących historii sztuki, architektury, projektowania form przemysłowych, wnętrz, krajobrazu, aż po tematy projektowe i budowlane.
Uczniowie otrzymują zadania domowe. Na ich podstawie sprawdzane jest zaawansowanie pracy na kursie.
Zajęcia rozpoczynają się wprowadzeniem do ćwiczenia i wyjaśnieniem problematyki zadania. Uczniowie mają do dyspozycji szeroki zakres materiałów szkoleniowych i pomocniczych jak książki, czasopisma, publikacje architektoniczne i autorskie plansze kursu rysunku. Podczas zajęć prowadzący przekazują wiele wskazówek oraz udzielają korekt.
Zajęcia kończą się wspólną korektą rysunków wykonanych w trakcie zajęć na kursie.
Program jest dobierany indywidualnie do potrzeb kandydata zdającego na wybrany kierunek studiów.
Nauka na kursie rysunku Elipsa jest kształtowana tak, aby systematycznie podnosić poziom ucznia od tematów najprostszych po zagadnienia rozwijające wyobraźnię w sposób zaawansowany, a także zagadnienia projektowe i historyczne obowiązujące w programach studiów uczelni wyższych o profilu architektonicznym.
Dodatkowo można wybrać zajęcia z historii sztuki przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Tematyka programu kursu rysunku:

Zasady perspektywy
Kompozycja rysunku w przestrzeni kartki
Podstawowe konstrukcje geometryczne z brył i ich kompozycja
Konstrukcja światłocienia
Opracowanie odpowiedniej maniery rysunku pod wybrany kierunek studiów
Proporcje ludzkie w architekturze i projektowaniu
Kompozycja architektoniczna
Projektowanie architektury zieleni i krajobrazu
Projektowanie wnętrz
Konstrukcje i kompozycje złożone (architektura historyczna, tradycyjna, współczesna, futuryzm i formy przemysłowe)
Historia Architektury i Sztuki z wykładami przygotowującymi do egzaminu maturalnego
Tematy z wyobraźni (projektowe i abstrakcyjne)
Rysunki z martwej natury i plenerowe
Egzaminy próbne oparte o tematy egzaminacyjne i studialne
Przedstawienie na podstawie autorskich projektów prowadzących kurs - zasad pracy architekta, projektanta wnętrz i architekta krajobrazu
Wykłady n.t. architektury współczesnej i historycznej
Przeglądy teczek oraz przygotowanie teczek do egzaminów na uczelnie zagraniczne oraz Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Kurs rysunku zwieńczony jest tygodniowym plenerem intensywnym wśród zieleni i architektury Krakowa (informacja na ten temat udzielana jest pod koniec zajęć całorocznych).
Zapraszamy również na wakacyjne kursy rysunku organizowane na przełomie czerwca i lipca po zakończeniu roku szkolnego.

Podobne firmy

  • SPORTOWNIA

    Nowy sport - nowe możliwości. Speed-ball - szkolenia, treningi, eventy, imprezy urodzinowe, pikniki.

  • Frajda Wiśniowa - przedszkole i żłobek dla Twojego dziecka

    Przedszkole z oddziałem żłobkowym w Wiśniowej. Przyjmujemy dzieci od drugiego roku życia.

  • Fundacja Ekomini

    Fundacja Ekomini jest niezależną, działającą na terenie całej Polski organizacją non-profit, której misją jest szeroko rozumiana edukacja przede wszystkim w zakresie przedsiębiorczości.

logo

Adres

Krowoderska 6/14
31-142 Kraków

Godziny otwarcia

Pn-Pt: 16.00-20.00
Sobota: 09.30-18.00

Kontakt

tel. 692415013
tel. 600926466
elipsa@kurs-rysunku.pl